Psikoteknik Belgesi Hakkında

Antalya Psikoteknik Hakkında Merak Ettikleriniz

Psikoteknik Belgesi, sürücüler için en kolay alınan belgelerden biridir. Sürücülerin psikolojik değerlendirme sonuçlarına göre psikolog ve danışmanlarımız tarafından raporlanan bir belgedir. Bu rapora sahip olmak isteyen sürücüler, yaklaşık 1 saat sürmekte olan psikolojik değerlendirme uygulamasından geçerler. Antalya Psikoteknik Belgesi Almak için tıklayın !

Belgeyi temin edecek aday sürücüler için özel olarak tasarlanmış psikoteknik cihazları, psikolojik değerlendirmelerde kullanılmaktadır.

Ülkemizde taşımacılık politikalarında yapılan yeni düzenlemeler sonucu taşıma işlerinde çalışan sürücülere bazı belgeler zorunlu kılınmıştır. 4925 sayılı Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 34 üncü maddesince Psikoteknik Belgesi zorunluluğu getirilmiştir.

Psikoteknik Belgesi Nasıl Alınır ?

Psikoteknik Raporu, kişinin psikolojik ve bedensel olarak ticari açıdan sürücülük yapmaya elverişli olup olmadığını bazı testler üzerinden sunulan bir belgedir. Bu belge sadece Sağlık Bakanlığı onaylı psikolojik değerlendirme merkezlerinden alınabilir.

antalya psikoteknik

antalya psikoteknik

Antalya Psikoteknik, Hedef Özel Psikolojik Değerlendirme Merkezi olarak Antalya ve çevresindeki sürücüler için en donanımlı psikoteknik cihazları ile hizmet vermekteyiz.

Psikoteknik değerlendirme yaklaşık 1 saat sürer. Bu süre zarfında sürücü psikolog uzmanlar eşliğinde simülasyon nezdinde testlere tabii tutulur. Ticari araç sürücüleri güvenli sürüş sağlayabilmeleri adına sahip oldukları özellikler incelenmektedir. Eğer incelemeler olumlu sonuçlanırsa aday, psikoteknik belgesi almaya hak kazanır. Algılama, muhakeme, dikkat, hafıza, el-göz-ayak koordinasyonu, öz kontrol, risk ve sorumluluk alma gibi detaylar incelenir. Antalyada Psikoteknik Raporu almak isteyen sürücüler, merkezimizi ziyaret edip detaylı bilgi alabilirler. Konumumuza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Psikoteknik İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

Psikoteknik değerlendirmeye tabii tutulacak sürücülerden şu evraklar beklenmektedir.

Ehliyet,Kimlik ,1 Adet Vesikalık-Biyometrik Resim

Psikoteknik Belgesi Neden Önemlidir ?

Farklı sebeplerden dolayı psikoteknik belgesi almak önem arz etmektedir.

  1. Farklı sebeplerden dolayı sürücünün ehliyetine yasal prosedürlerce el konulursa, yapılan kural ihlalinin, sürücünün yeteneklerinden dolayı kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek amacıyla psikoteknik değerlendirme önem arz etmektedir.
  2. Sürücünün, yolcu ve eşya taşıma konusunda ticari sürücülüğe uygun olup olmadığını belirlemek amacıyla psikoteknik belgesi önem arz etmektedir.
  3. Ağır vasıta ve uzun yol şoförleri, yolcu ve eşya taşımacılığı konusunda sürücülük performanslarının ölçülmesi, varsa bu konuda eksikliklerinin giderilmesi hususunda psikoteknik değerlendirme önem taşımaktadır.

Kısaca, trafik ve sürücü-yolcu güvenliğinin sağlanması ve daha sağlıklı hale getirilebilmesi adına bu uygulamalar önem taşımaktadır. Bireysel hataların önüne geçilmesi adına psikoteknik raporu büyük oranda önem arz etmektedir.

Psikoteknik Randevusu Nasıl Alınır ?

Antalya Psikoteknik konusunda en güçlü firmalardan birisiyiz. Dinamik ve güleryüzlü uzman psikolog ve danışmanlarımız ile Antalya sürücülerine hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Psikoteknik Belgesi almak isteyen sürücüler buradan veya 0 552 602 52 20  no’lu telefon üzerinden kolaylıkla randevu alabilirler. Randevu takviminin yoğun olmadığı durumlarda aynı gün randevu alabilirsiniz.

Antalya Psiko-teknik Belgesi Fiyatları

Antalya psikolojik değerlendirme fiyatları hakkında bilgi almak isteyen sürücüler merkezimize gelip bilgi alabilirler. Psikoteknik Raporu hakkında sıkça sorulan sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

Antalya Psikoteknik Belgesi Nasıl Alınır ?

Psikoteknik Belgenizi, firmamızdan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Öncelikle sitemizde yer alan numarayı arayarak tarafımızdan sadece 1 dakikada randevu alabilir, uygun olan, dilediğiniz gün ve saatte psikoteknik test için kliniğimizde bulunabilirsiniz. Antalya Psikoteknik Belgesini, sadece 1 günde temin edebilirsiniz.

 

Firmamız, kanunlar çerçevesinde ve Sağlık Bakanlığı Onayı kapsamında faaliyet göstermektedir.