Antalya Psikoteknik Belgesi Nereden Alınır ?

Pek çok ticari araç sürücüsünün yasal zorunluluk olarak sahip olması gereken psikoteknik belgesi, kolayca alınabilen bir belgedir. Genelde sürücüler, psikoteknik belgesi hakkında sahip oldukları yanlış bilgiler doğrultusunda hareket etmekte ve süreci yönetmekte zorlanmaktadır. Öncelikle, psikoteknik raporu sadece T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı psikoteknik değerlendirme merkezleri tarafından psikolog ve danışmanlar eşliğinde verilmektedir. Psikoteknik belgesi almak isteyen sürücü, bir psikolojik değerlendirme merkezinden randevu talep eder. (Antalya Psikoteknik Firmamızdan randevu almak için dokunun.) Merkez, en yakın tarihe randevu oluşturur.

Antalya Psikoteknik

Randevu tarihi ve saati merkez tarafından sürücüye bildirilir. Randevu günü gerekli olan evrak ve dosyalarla birlikte sürücü merkeze gider. Yaklaşık 1 saat süren ve özel tasarlanmış psikoteknik değerlendirme simülasyon cihazı ile sürücünün bazı psikolojik kriterleri ve özellikleri ölçülür. Bunlar;

Refleks ve karar alma yeteneği
Sorumluluk ve risk yeteneği
Hafıza
El, Ayak ve Göz Koordinasyonu
Öz kontrol, muhakemedir.

Yukarıdaki özellikleri kontrol edilen sürücü, tabii tutulduğu testlerden başarıyla geçmesi durumunda psikoteknik belgesini almaya hak kazanır. Bundan sonraki aşamada psikolog, testleri raporlar ve aynı gün psikoteknik belgesi sürücüye takdim edilir. İşte psikoteknik belgesi , alınması bu kadar kolay bir belge türüdür.

Antalya Psikoteknik

Asıl konumuza gelecek olursak, Antalya psikoteknik belgesi nasıl ve nereden alınır ?

Antalya Hedef Özel Psikoteknik Değerlendirme Merkezi olarak sürücülere en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Ferah ve temiz değerlendirme merkezimiz, uzman klinik psikologlarımız ve park sorunu olmayan lokasyonu ile Antalya’nın öncü psikoteknik merkezlerinden birisidir. Merkezimize buraya tıklayarak ulaşabilir, buraya tıklayarak arayabilirsiniz. Uzman psikolog ve danışmanlarımız ile Antalya sürücülerinin hizmetindeyiz.

Umuyoruz ki bu rehber, Antalya’da Psikoteknik Belgesi almak isteyen ve bu konuda bilgi sahibi olmayan sürücüler için yardımcı olmuştur. Hedef Psikoteknik olarak tüm sürücülerimize kazasız yolculuklar dileriz…

Antalya Psikoteknik Belgesi hakkında merak edilen tüm soruları ve cevapları burada bulabilirsiniz.